Mata grzejna pod terakotę

Któż z was stojąc nagą stopą na terakocie nie marudził na uczucie chłodu.

Jakże miło by było wstać i poczuć ciepło pod nogami.

Oczywiście, że istnieje taka szansa. Należy tylko przed kładzeniem płytek zamontować matę grzewczą. W owym celu należy zamontować matę grzewczą o wydajności 100 lub 160 W/m2. O ile przy mocy 100 W/m2 powinniśmy mieć nadzieję na ciepło pod nogami o tyle przy użyciu maty o mocy 160W/m2 komfort jest większy. Maty grzewcze Elektra występują w krążkach o szerokości 0,5m. Wersje o mocy 100W/m2 mają maksymalną długość 24m, co zajmuje 12m2 powierzchni. W wersji mat 160W długość ta zajmuje 20m czyli 10m2 powierzchni. Obydwie typy mat grzejnych mogą być serwowane także z jednej strony jak i z dwóch stron zasilane. W pakietach istnieje możliwość je otrzymać także z programowalnym, siedmiodniowym regulatorem cyfrowym. Regulator ten umożliwi na precyzyjne zaprogramowanie pory doby w jakich mata ma właściwie grzać.

W zestawach mat z regulatorami dostarczana jest również puszka podtynkowa do sterownika, kablowy receptor temperatury i odcinek rury karbowanej do ułożenia sensora temperatury podłogi.

Przed instalacją powinno się skrupulatnie wyliczyć potrzebny metraż. Mat grzejnych nie instalujemy pod fragmentami na stale zastawionymi (garderoby, wanna, pralka, zmywarka), można je natomiast zainstalować bezpośrednio pod prysznicem w opcji bez brodzika. Dla prostszego wykonania należało by naszkicować w skali układ łazienki razem ze wszystkimi szczegółami na stale zabudowanymi, a później rozplanować ułożenie maty grzewczej.