Taśmy antypoślizgowe

Samoprzylepne taśmy antypoślizgowe przeznaczone są do zastosowania we wszystkich miejscach, gdzie istnieje ryzyko potknięcia się i upadku. Aplikuje się je na schodach, podłogach, aby zmniejszyć ryzyko i ryzyko upadku. Są odpowiednie do stosowania na wielu typach posadzek ? betonowych, marmurowych, drewnianych, z ceramiki i z kamienia. Wyjątkowy polimerowy nośnik taśmy razem z warstwą samoprzylepną sprawiają, że montaż taśmy wykonalny jest na każdej powierzchni.

Zapewniają wielofunkcyjne zastosowanie – do wykorzystania wewnętrznego i zewnętrznego na stopniach, podłogach i ciągach ruchu, w wielu obszarach przemysłu: budownictwie, transporcie, przemyśle stoczniowym, motoryzacyjnym.

Na zewnątrz niebezpieczeństwo wypadku rośnie w czasie jesienno – zimowym, kiedy to woda, lód i śnieg ponadto zwiększają zagrożenie przewrócenia się. We wnętrzach specyfika posadzki i położenie skutkuje, że powstaje konieczność zintensyfikowania tarcia w lokalizacjach najmocniej uczęszczanych, czy to w budynkach użyteczności publicznej, czy też w prywatnych domach.

Samoprzylepne taśmy zapobiegające poślizgnięciu się dostępne są w nawojach o szerokości 25 oraz 50 mm w wielu barwach. Osiągalna jest również odmiana przeźroczysta. Daje to możliwość dopasowania taśmy do każdej powierzchni, tak by była jak najmniej widoczna, bądź odmiennie – by spełniała funkcję taśmy oznaczeniowej kontrastem zabarwień wskazując na miejsca najbardziej ryzykowne.