Grzejniki sanitarne

Egzystujemy w coraz bardziej sterylnych warunkach. Ograbieni z obcowania z bakteriami nie uodporniamy się. Plonem tego są co raz częstsze zapaści na alergie. Warunkiem bytu z ową przypadłością jest utrzymanie porządku. W miejscach ogrzewanych standardowymi grzejnikami jest to na tyle ograniczone, że kaloryfery wyposażone są w elementy niemożliwe do odkurzenia. Na radiatorach i kratownicach magazynuje się sporo pyłu i brudu. Ponadto jest on w sezonie ogrzewczym ogrzewany co pogłębia szkodliwość kurzu zmagazynowanych na kratce. Właściwym typem kaloryfera, umożliwiającym łatwe oczyszczanie jest wersja hygiene. Wzór ten, z uwagi na nieobecność radiatorów i zapewniające oddalenie wsporniki ścienne umożliwia łatwiejszy dostęp, a co za tym idzie również zapewnienie sterylności. Kaloryfery hygiene mają wykorzystanie wszędzie tam, gdzie sterylność i porządek ma szczególne oznaczenie. Montowane są więc w ambulatoriach, przychodniach, gabinetach lekarskich, a obecnie co raz częściej i w domach.
Grzejniki higieniczne , tak jak i z radiatorami, występują w szerokiej ofercie rozmiarów: od 300 do 900 mm wysokości i od 400 do 3000 długości. Tak, jak te z radiatorami, mogą być podłączone od dołu (wersja Ventil) jak i z boku. Moc podnosi się dokładając dodatkową płytę grzejnika,może być ich maksymalnie 3. Do grzejników hygiene przeznaczone są specjalne zapewniające odstęp zawieszenia, które powinno się dokupić osobno. Dla osób lubiących innowacje jest możliwość wykonania w barwie. Grzejniki te można wykonać w wersji ozdobnej z gładką przednią płaszczyzną.
Pokrótce mówiąc, tam gdzie konieczne jest utrzymanie higieny miast standardowego kaloryfera zakładamy odpowiedniej mocy grzejnik hygiene . Możemy go wyprodukować również w wersji ozdobnej i w dowolnym kolorze. Nie zapomnijmy o doborze odpowiednich zawieszeń.