Gniadka uszczelniane elektryczne

Dumając o uszczelkach i uszczelnieniach przeważnie wizualizujemy paski z gumy stosowane do przeciwdziałaniu przewiewom przy oknach i drzwiach. Nie jest to jednak unikalny pomysł na wykorzystanie tych produktów. Uszczelnienia, nade wszystko te gumowe i z silikonu, zabezpieczają przed wejściem wody i wilgoci do środka różnego rodzaju mechanizmów oraz gniazdek elektrycznych, co zapobiega zwarciom i spięciom w instalacjach elektrycznych. Doskonałe uszczelnienia dające maksymalne zabezpieczenie możemy znaleźć w różnych rodzajach gniazd elektrycznych.

Gniazdko Domo Plus jest produkowane w klasie szczelności IP66. Ma możliwość zamknięcia po włożeniu wtyczki,a ścisk żelowy uszczelnia miejsce wejścia przewodu do gniazda. Umożliwia to bezpieczne użytkowanie nawet w okolicznościach wysokiej wilgoci, zapylenia, podczas ulewy. Specjalny mobilny mechanizm gniazdka umożliwia załączenia zarówno wtyków kątowych jak i prostych.

Gniazdko z serii Scame Protecta również ma typ szczelności IP66 i można je kupić w komplecie z puszką do montażu naściennego lub też zamontować podtynkowo w tym wypadku konieczna będzie dodatkowa puszka podtynkowa. W kontraście do opisanego wyżej Domo Plusa Protecta zachowuje największą klasę szczelności po zablokowaniu gniazdka przy zastosowaniu wtyczek kątowych.

Uszczelnienia tych gniazd dają najwyższe bezpieczeństwo i można je wykorzystywać w każdym miejscu, gdzie istnieje wysokie ryzyko, ze gniazdo będzie poddane oddziaływaniu trudnych warunków: okolice basenów, miejsca o wysokim zapyleniu, np stolarnie.