Kaloryfery Purmo

Grzejniki pokojowe to odpowiednio wykorzystywane modele w domowym ogrzewaniu wodnym. Rozliczny wachlarz rozmiarów i odmian podłączeń umożliwia dostosowanie do wszelakiego projektu. Grzejniki pokojowe mogą być produkowane w wersji montowanej poziomo jak i pionowej. Wysokości grzejników poziomych wahają się od 70 mm do 900 mm. Szerokości od 400 do 3000 mm. Pojawiają się one w wersji z przyłączem bocznym lub dolnym. rozmiar przyłączenia bocznego to wynik różnicy całkowitej wysokości grzejnika po odjęciu 5 cm. Rozstaw jest ważnym elementem przy dopasowaniu kaloryfera na odświeżane instalacje. Nie poprawne dopasowanie podłączenia grozi dodatkowymi zmianami. Wszechstronność modeli pozwala na podłączenie zarówno z prawej jak i z lewej strony. Kaloryfery z podłączeniem od dołu posiadają wszechstronniejszą możliwość podłączenia. Kanon stanowi przyłączenie od dołu umieszczone od spodu kaloryfera pokojowego w odległości 8 cm od rantu. Alternatywnie grzejnik płytowy posiada jeszcze 4 końcówki do podłączenia bocznego. Grzejniki Purmo są wszechstronne i można je obracać tylko odmiana jedno-płytowa wymaga określenie strony podłączenia dolnego. Kanon określa podłączenie z prawej stronie. W komplecie z grzejnikiem płytowym znajdują się korki zaślepiające, odpowietrzniki i zawieszenia.

W dodatku kaloryfery płytowe z podpięciem z dołu posiadają fabrycznie wkomponowane wkładki termostatyczne. Siła kaloryfera w zakresie pojedynczego rozmiaru wzrasta dokładając dodatkową płytę grzejna, wzrasta wówczas jego grubość. Grzejniki poziome produkowane są w odmianie premium dodana płyta przednia i nie ma przeszkód by oczekiwać ich w różnych odmianach kolorystycznych. Kaloryfery płytowe ozdobne nie są wielofunkcyjne i miejsce podłączenia należy uzgodnić przed zamówieniem. Kaloryfery płytowe montowane pionowo, mogą osiągnąć wysokość nawet 2300mm a szerokość ich kształtuje się od 300 do 750mm.

Tak jak i w wersji poziomej, siłę buduje się zwiększając jego grubość. Kaloryfery płytowe pionowe mają standardowo podłączenie od dołu pośrodku grzejnika, ale istnieje funkcja podłączenia go na skraju grzejnika. Tak, jak i w alternatywnych typach można zamówić kaloryfer w szerokiej ofercie kolorystycznej zawierającej zwykłe, metalizowane czy też strukturalne zabarwienie.
Kaloryfery płytowe dedykowane do instalacji w mieszkaniach montowane poziomo i pionowe z uwagi na swoją obszerną paletę wymiarów i kształtów zadowolą wymogi najbardziej wymagającego konsumenta.