Trendy w desingu mebli

Dzisiejszy i jutrzejszy design charakteryzuje się daleko idącą prostotą dążącą do absolutnego minimum. Dlatego też obecne trendy oscylują wokół minimalizmu, modernizmu, konstruktywizmu.Dominuje również moda na designerskie koncepcje z lat 50-tych i 60-tych XX wieku w odświeżonej formie.
Dzisiejszy użytkownik chce wyposażenia dostosowanego do jego różnych potrzeb, dlatego obecnie urządzając mieszkanie operuje się uproszczonymi bryłami, podstawowymi geometrycznymi kształtami, które możemy dobrowolnie zestawiać. Modułowość i personalizacja wyposażenia to trendy, których obecnie nie sposób pominąć.
Również natura odgrywa pierwszoplanową rolę w najświeższych trendach w projektowaniu nie tylko w sprawie kolorystyki, ale także materiałów, posród których dominuja drewno, glina i kamień.Niezmiennie modne są kontrasty, a najbardziej chłód wysokiego połysku ? zwykle bieli z ciepłem naturalnego drewna. Dominują jasne wybarwienia jak dąb, jesion, olcha poddane strukturyzacji, która jeszcze bardziej uwydatnia ich naturalność i surowy charakter, wykończone jedynie bezbarwnym olejem, bądź naturalnymi woskami. Modne są także sentymentalne odwołania do przeszłości, czyli drugie życie staroci mile widziane.
Prócz wspomnianych frontów na wysoki połysk czy drewnianych, modne są fronty ażurowe z metalu – to hit w 2015 r.W przypadku wszelkiego rodzaju przeszkleń w meblach, zazwyczaj pojawia się w ich towarzystwie oświetlenie LED o zmiennej barwie światła, sterowane na odległość, czy też wyposażone w czujniki zmierzchu, dzięki którym wykreujemy niepowtarzalną atmosferę w naszym wnętrzu.