Zasilany na prąd bieżący ogrzewacz wody Amicus EPO2

Zasilane prądem ogrzewacze wody Amicus EPO2 to ciśnieniowe urządzenia do szybkiego, przepływowego podgrzania wody. Przepływowe ogrzewacze to niewielkich wymiarów i tanie urządzenia pozwalające na ekspresowe dostarczenie ciepłej wody użytkowej. Ich podstawową zaletą jest to, że nie są ograniczone wielkością zbiornika i umożliwiają używanie gorącej wody w jakimkolwiek czasie. Wykładnikiem zamontowania do większej ilości punktów poboru ciepłej wody jest jedynie ich siła.
Firma Kospel w swojej ofercie oferuje model o uniwersalnym przeznaczeniu, gdyż daje się go obracać i dzięki temu montaż możliwy jest zarówno nad i pod umywalką. Małe wymiary maszyny pozwalają na instalacje praktycznie w każdym miejscu.
Wbudowany fabrycznie drobnostrumieniowy perlator gwarantuje komfortowe użytkowanie oraz do 50% zaoszczędzonej wody i kosztów prądu. Połączone są do sieci 230V. W zależności od zapotrzebowania ciepłej wody do punktów poboru stosuje się ogrzewacz elektryczny od 3,5 kW przy podłączeniu do umywalki. Od 4,5kW w przypadku podłączenia do dwóch umywalek jednocześnie. Przy korzystaniu ze zlewozmywaka sugerowane jest podłączenie urządzenia od 5,5kW. Moc urządzenia umożliwia uzyskanie nawet 2,9 l/minutę ciepłej wody. Każde z urządzeń ma atest higieniczny.