Regulator temperatury Elektra Ekocontrol – tanie-ogrzewanie.pl

Elektra Ekocontrol to elektroniczny programator do regulowania funkcjonowaniem ogrzewania podłogowego. Termostat zaopatrzony jest w dwa czujniki temperatury. Sensor temperatury powietrza jest wbudowany w puszkę sterownika, a sensor temperatury posadzki wprowadza się pod posadzkę w rurze montażowej. Za sprawą koniunkcji wskazań omawianych czujników jest możliwość precyzyjnie sprawować nadzór nad pracą podłogówki oraz temperaturami panującymi w pomieszczeniu.

Ograniczanie temperatur w stosunku do czasu pracy ogrzewania podłogowego jest bardzo ważne. Za duże temperatury podłogi odczuwalne dla użytkownika przez dłuższy czas nie są wygodne.Okresowe redukowanie temperatury posadzki to też ochrona przed przegrzaniem. Wpływa to na jakość i trwałość podłóg, w głównej mierze parkietów, posadzek drewnianych i paneli podłogowych.

Elektra Ekocontrol to sterownik z możliwością programowania tygodniowego. Oferuje optymalne ustawienie temperatur lub wyłączenie podłogówki w wybranych momentach dnia, np. w nocy lub wtedy, kiedy domownicy znajdują się poza domem i nikt nie wykorzystuje pomieszczenia. Takie planowanie funkcjonowania ogrzewania podłogowego znacząco wpływa na zmniejszenie płatności za energie elektryczną. Kluczowe zalety urządzenia to możliwość sterowania wg wskazań sensora temperatury wnętrza lub podłogi oraz obu jednocześnie, utrzymanie danych w przypadku braku zasilania, możliwość programowania w trybie 7 dni. Użyteczna jest też kalibracja sensorów, w sytuacji, kiedy czujnik jest zamontowany w nietypowym miejscu. Najwyższe możliwe obciążenie programatora pozwalana na połączenie do jednego sterownika nawet kilku mat grzewczych (3680 W,16 A).