Taśma świecąca w ciemności

Taśma do oznaczania z podstawą z tworzywa PVC to część materiału proponowany w wielu odcieniach, jaki jest w stanie spełniać wielorakie funkcje i jakie odnajdują ogrom ról również przemysłowych, jak i tych napotykanych w codziennym życiu.

Osobliwy rodzajem taśm oznaczeniowych jest taśma fotoluminescencyjna. Taśma ta zrobiona na podstawie z folii PVC z klejem akrylowym wyróżnia się procesem fotoluminescencji. Jest to pochłanianie promieniowania elektromagnetycznego z obszaru widzialnego ultrafioletu lub podczerwieni. Absorbowana energia jest następnie przekazywana w postaci promieni świetlnych. Praktycznie oznacza to, że taśma błyszczy po ciemku przez wiele godzin po ustąpieniu światła naturalnego lub sztucznego.

Jest najlepsza do montażu w każdej lokalizacji, gdzie np. przepisy bezpieczeństwa każą znakowanie zauważalne w nocy sale kinowe, w teatrach, stopnie, szlaki ewakuacyjne, drogi komunikacyjne pieszej i pojazdów i w miejscach, gdzie konieczne jest widoczne oznakowanie upominające – systemy ppoż, gazowe, również w miejscach, gdzie nie ma dostępu do energii elektrycznej albo szczególne warunki nie dają zgody na jego podłączenie obecność materiałów łatwopalnych, szkodliwych.

Taśma fotoluminescencyjna może również być montowana jako element do ozdoby na ścianach lub podłogowy parkiety do tańca, dyskoteki, wystroje teatralne, kluby, wesołe miasteczka.