Kotły Vailanta z zasobnikiem i sterownikiem – kwadratowa moc ogrzewania

Zestaw kotła kondensacyjnego producenta Vaillant ecoTec 23kW z kwadratowym zasobnikiem o pojemności 100l i regulatorem calorMatic 450 to pełne źródło ogrzewania i podgrzewania wody dla jednego obiegu grzewczego. Wymiennikiem może być sieć grzejników albo podłogówka. Tak skonstruowany zestaw pozwala na dostarczenie ciepła dla mieszkania o wielkości nawet 250 m2 i ciepłej wody dla 2-3 osób.
Tudzież zestaw zestawiony z kotła Vaillat ecoTec 23kW, kwadratowego zasobnika o zasobności 100l i regulatora calorMatic 470 wraz z czujnikiem VR61 i modułem VR10 stanowi kompletny pakiet do zagwarantowania ciepłej wody użytkowej i ogrzewania skonstruowanego z dwóch niezależnych obiegów grzewczych. układy mogą być na przykład grzejnikowe i składające się z podłogówki. Taki zestaw gwarantuje wystarczającą ilość ciepła dla kwater i domów do 250m2. Wielkość zasobnika gwarantuje ciepłą wodę do paru miejsc odbioru jednocześnie dla nawet 2-3 osób.
System kondensacji pieców zwiększa ich skuteczność i umożliwia oszczędności w ogrzewaniu. Piec ma wyższą skuteczność przy 30% obciążeniu zyskuje 108%. Funkcja Aqua Kondens System (ASK) umożliwia zastosowanie efektu kondensacji także w procesie podgrzewania wody co pozwala na kolejne oszczędności. Dodatkową zaletą jest funkcja dopasowania do odmiennego typu paliwa poprzez przeregulowanie pieca. Piece zawierają dwustopniową pompę sterowaną z poziomu elektroniki kotła, odpowietrznik, naczynie wzbiorcze i zawór bezpieczeństwa.
Bufor stojący Biawar Quattro, wymieniony w zestawach, ma pojemność 100l i wysoką klasę oszczędności energetycznej A ze utratą postojową tylko 32,08 W/dobę. Nietypowy kwadratoway kształt współgra z formą pieca.
Regulatory programowalne w trybie tygodniowym użyte w obu zestawach to calorMatic z tym, że model 450 kieruje pojedynczym układem grzewczym i obiegiem c.w.u, a 470 wraz z modułem VR61- dwoma obiegami.
Tak skonstruowane pakiety to najwyższa jakość zapewniona przez liderów z branży techniki grzewczej w wyjątkowej cenie, nie występującej w żadnej innej ofercie.