Grzejniki montowane w podłodze

Kaloryfery podłogowe to luksus temperaturowy połączony z stylem i wysoką jakością – najlepsze rozwiązanie dla wymagających.
Aranżacja teraźniejszych wnętrz stwarza projektantom coraz więcej problemów, często również szkoda miejsca na grzejniki naścienne, a klasyczne płaszczyznowe ogrzewanie podłogowe wymaga specjalnego przystosowania budowlanego budynku. Idealnym rozwiązaniem w tej sytuacji są grzejniki podłogowe. System ogrzewania kanałowego podłogowego nie zaburza przestrzeni, to idealne rozwiązanie ze względów estetycznych. Można je dowolnie rozmieszczać w pomieszczeniu, ale w większości przypadków umieszczane są bezpośrednio przy przeszkleniach. Kaloryfery kanałowe nie tylko doskonale grzeją pomieszczenia, ale też chronią przed napływem chłodnego powietrza z tarasów, balkonów, ogrodów zimowych, wiatrołapów, przewiązek itp.
W odróżnieniu od ogrzewania podłogowego grzejniki kanałowe mogą grzać pomieszczenia samodzielnie, bardzo szybko też reagują na wahania warunków w pomieszczeniu, będąc jednocześnie elementem prostym do wyłączenia i sterowania.
Aquilo to linia kaloryferów Purmo przygotowana, by zaspokoić wymagania nawet najbardziej wymagających użytkowników. Wykonane są w kilku wersjach ? z wentylatorami F1T, z wentylatorami wzmocnionymi, które mają większą moc cieplną: Aquilo F1P, jak i bez wentylatora FMK. kaloryfery kanałowe również maja możliwość pracować jak klimatyzator i chłodzić wnętrza. Są to specjalne serie Aquilo F2C oraz F4C.