Jakiego typu grzejnik dobrać do łazienki?

Wybierając grzejnik do łazienkitrzeba spojrzeć nie tylko nacechy estetyczne kaloryfera, leczrównież na jego atrybuty techniczne i mocgrzewczą.

Kaloryfer łazienkowy trzebawybrać w taki sposób, by przywskazanych parametrachukładu, wypełniał on swą funkcjęgrzejną, a równocześnie konweniował wymiarami downętrza.Normalniew zbiorze cech grzejnikazobaczymy taki opis: 75/65/20°C, gdzie 75 totemperatura wejściowa, 65 to temperatura wyjścia,a 20 opisuje temperaturę wnętrza.Są to wskaźniki, dla jakich wskazywanajest moc grzejnika. Powinno sięmieć na względzie, że dla komfortu cieplnego w łaziencebierze się pod uwagę minimalnątemperaturę 24°C. Znając właściwości układu, wjakiej funkcjonować będziekaloryfer oraz temperaturę, jakąpragniemy osiągnąć w łazience wszybki i prosty sposób odnajdziemy,korzystając z tabeli udostępnioneju producenta, konieczną moc grzejnika.

Kiedy nie posiadamy dostępu dowłaściwości systemu,moglibyśmy odnieść korzyść zułatwionych regułdoboru. W prawidłowozaizolowanych domach, wpomieszczeniach o standardowejwysokości ok. 2,70m zapotrzebowanie na ciepło wynosi 80W/m2. Wbudynkach starszego typu, bezizolacji termicznej, zapotrzebowanie to może wynieść nawet130W/m2. Wykorzystując te obliczeniaznajdziemy moc grzejnika, którejszukamy.

Następnym krokiem jestwyszukanie kaloryfera opodanej mocy i rozmiarach, jakiebędą pasować do miejsca, gdziegrzejnik ma funkcjonować.