Grzejniki energooszczędne dla naiwnych

Ostatnio zostało opublikowanych wiele doniesień na temat grzejników energooszczędnych. Określenie „grzejnik energooszczędny” pojawia się zawsze w kontekście grzejnika elektrycznego.

Takie określenie to kłamstwo widywane w opisie produktu. Często taka informacja jest bez zastanowienia powielana przez nieświadomych pracowników. Powoduje to że pojęcie grzejnika energooszczędnego przenika do świadomości jako coś co naprawdę występuje.

Grzejnik energooszczędny to językowa manipulacja bo on nie istnieje. Celem kaloryfera jest zamiana energii elektrycznej na cieplną. Wytworzone ciepło rekompensuje straty wynikające z konstrukcji pomieszczenia. Z tego powodu można mówić o domu energooszczędnym ponieważ jeżeli jest bardzo dobrze zaizolowany koszty ogrzewania będą niższe.

Aby koszty ogrzewania były jak najniższe warto pamiętać o odpowiednim zamontowaniu grzejników, tak aby zapewnić właściwy przepływ powietrza. Regulator temperatury zapewni utrzymywanie odpowiedniej temperatury. Przegrzanie budynku to zawsze niepotrzebna strata. Aby dodatkowo ograniczyć wydatki na energię warto zastosować grzejnik z zegarem programowalnym. Dzięki temu możemy ustawić każdy dzień tygodnia i porę kiedy w pomieszczeniu temperatura ma być na niższym poziomie. Najczęściej są to godziny gdy pomieszczenie nie jest używane.

Zobacz w poniższej prezentacji jakie grzejniki elektryczne możesz wybrać.