Klimatyzacja do ogrzewania

Wybór urządzenia klimatyzacyjnego jest zależny od kilku elementów: opcji zamontowania, wielkości chłodzonej przestrzeni oraz funkcji dodatkowych. typowe układy klimatyzacji w wersji split wymagają montażu jednostki na budynku. Trzeba znaleźć właściwe miejsce na moduł zewnętrzny oraz rozprowadzić do pomieszczeń instalację z czynnikiem chłodzącym do zasilania urządzeń wewnętrznych.

Montując na zewnątrz jednostkę klimatyzatora należy mieć na uwadze że poziom hałasu na granicy naszej posesji nie może przekroczyć 50dB. Należy przeliczyć dodatkowo wartości z karty katalogowej w zależności warunków zabudowy. Elementy pokojowe klimatyzatora mogą być wykonane jako ścienne lub sufitowe.

Warto zobaczyć np.:Klimatyzator Saunier Duval grzewczo-chłodzący 2,8/2,6 kW. Moc klimatyzatora w dużej mierze wynika z wielkości chłodzonej przestrzeni. Najczęściej przyjmuje się wartości na poziomie 80-120 W mocy chłodzącej na m2 pomieszczenia dla wysokości 2,7m. Ogromny wpływ ma także nasłonecznienie a tym samy przeszklenia. W lokalach wykorzystywanych prze grupy osób należy także mieć na uwadze ich ilość oraz moc na poziomie 120-200W od osoby w zależności od wykonywanych aktywności.

Z opcji dodatkowych warto wybrać funkcję grzania. Współczesne urządzenia w potrafią skutecznie ogrzewać budynki w okresach jesieni i wiosny a nawet w okresie zimowym. Koszt ogrzewania klimatyzatorem jest dwa razy niższy niż konwektorami elektrycznymi.