Uszczelnienia dedykowane do zabezpieczenia krawędzi

Nakładki brzegów to nadzwyczaj przydatny oraz odporny, a zarazem nieskomplikowany sposób na osłonę nierównych albo wystających brzegów lub boków. Jest możliwość, by je wykorzystywać wszędzie tam, gdzie wymagana jest ochrona nieobrobionych brzegów stali, szyb, listew.

Okazja wyboru koloru sprawia, że zwykłe osłonięcie może okazać się również atrakcyjnym punktem wykończeniowym oraz cząstką aranżacji, a nie jedynie być koniecznym do zastosowania przedmiotem.
Uszczelki te w większości wypadków wyprodukowane są z EPDM, PVC, silikonu, neoprenu w kształcie przywołującym literę ?U?. specyfika i parametry fizyczne i chemiczne wskazanych tworzyw wskazują na okoliczności, w których powinna działać uszczelka. Posiadają wysoką odporność na warunki na zewnątrz (promieniowanie UV, temperatura) oraz oddziaływanie różnych substancji. uszczelnienia na krawędzie grają rolę blokady przed kroplami wody, parą, pyłem, nawet mieszankami takimi jak oleje lub benzyna. Wszystko to sprawia, że są doskonałym rozwiązaniem uszczelniającym.

O typie stosowanej uszczelki przesądza grubość krawędzi, na jakiej ma być umieszczona. detale odnoszące się do wymarów oraz możliwości gięcia umożliwiają wybrać z najdokładniej osłonę w zależności od potrzeb i oczekiwań. Zabezpieczenia te w cząstce mocującej mają stalowe uzbrojenie zapewniające bezpieczne zamocowanie, jakie zaciska się na brzegu elementu nośnego. Wyjątkowa technologia produkcji zbrojenia sprawia, że mimo zastosowania stalowego środka, uszczelki te są wyjątkowo plastyczne i można je wyginać w wybranej płaszczyźnie.