Purmo Aqulo F1P 90x180x1000mm, czyli grzejnik kanałowy o podwyższonej wydajności z dmuchawą.


Kaloryfery kanałowe to doskonały koncept na grzanie w wnętrzach o dużych przeszkleniach, jaki i tam gdzie brak przestrzeni na zamontowanie grzejników ściennych. Bywa, że w nowych dużych wnętrzach kaloryfery kanałowe to wyłączny klucz na pokrycie zapotrzebowania pokoju na energię cieplną, bo mają dużo wyższą wydajność niż tradycyjne ogrzewanie kaloryferami. kaloryfery ścienne o dużej wydajności cieplnej mają zwykle znaczne gabaryty i trudniej je wbudować w przestronne pokoje.


Kaloryfery kanałowe| Purmo Aquilo F1P przeznaczone są do montażu w podłogach ogrzewanych wnętrz. Mocny wymiennik ciepła zamontowany jest w stalowej wannie, którą umieszcza się w przygotowanym do tego miejscu w podłodze. Grzejnik ten zawiera ciche wentylatory w ilości zależnej od wielkości wymiennika, dające wymuszony obieg ciepła i przez to odpowiednio większą moc cieplną grzejnika. Wzorcem opisywanego rodzaju grzejników podłogowych jest Purmo Aquilo F1P 90x180x1250mm.


By stosownie dopiąć kaloryfer do sieci elektrycznej wymagany jest transformator, bo wentylatory zasilane są napięciem 12V. Dodatkowo wymaganym osprzętem jest sterownik kierujący pracą wentylatora. Producent proponuje zróżnicowane odmiany osprzętu uzależniona od stopnia skomplikowania funkcji (regulator ręczny, elektroniczny, z możliwością zdalnego sterowania).


Dopełniającym szczegółem, jaki powinno się montować na kaloryferze jest kratka maskująca. W tym wypadku producent również proponuje wielki zakres wyrobów – od kratek drewnianych poprzez te z aluminium, aż do najlepszej jakości i odporności: ze stali szlachetnej.